300 euro + tva

Curs Categoria S

Certificatul international de conducator ambarcatiuni de agrement clasa S (sailing) da dreptul titularului sa navige cu ambarcatiuni cu vele.
Cursurile teoretice si practica vor avea loc la LifeHarbour Limanu (Mangalia), timp de 3 zile.
Diploma obtinuta in urma absolvirii cursului este suficienta (fara alta examinare) pentru a fi trecuta categoria S pe permisul de navigatie.

Mangalia
Categ. S
cursuri teoretice
cursuri practice
safety
manevre portuale
INSCRIE-TE!

Certificatul international de conducator ambarcatiuni de agrement este emis de ANR (Autoritatea Navala Romana). El da dreptul posesorului sa navige cu ambarcatiuni de agrement cu o lungime de maxim 24 m in fuctie de categoriile obtinute. Categoria S (sailing) se refera la prosibilitatea de a naviga cu ambarcatiuni cu vele (veliere). Totusi, pentru a putea avea categoria S este necesar un permis cu una din categoriile D sau C, iar posibilitatea de a naviga cu veliere (ambarcatiuni cu vele) se va rezuma la zona de navigatie permisa de categoriile existente pe permis.

Pentru obtinerea categorie S (sailing) este suficienta absolvirea cursurilor Mojo Yachting School, fara a mai fi nevoie de alta examinare ANR; Preschimbarea permisului si trecerea categoriei S pe acesta se va face in baza diplomei emise de scoala noasta la finalul cursurilor.

Programa Mojo Yachting School este urmatoarea:

• Pregatire teoretica si practica cat. S - 3 zile in Marina LifeHarbour Limanu, Mangalia;
  • Examen teoretic si practic - la finalul cursurilor.

Calendar 2024

Cat. S Practica Limanu 10-12 iunie

Cat. S Practica Limanu 19-21 august

Cat. S Practica Limanu 14-16 octombrie

Locul de desfasurare: Marea Neagra, Mangalia, Limanu

Cum se desfasoara cursul?

Ziua 1: Teorie: Manevra navei cu vele Practica: Acostari si plecari de la cheu, Manevre portuale;

Ziua 2: Practica: Manevra navei cu vele, Navigatie costiera de zi si de noapte;

Ziua 3: Practica: Navigatie costiera, Examen final.

Nu e neaparata nevoie de echipament special, dar iti recomandam sa ai la tine elemente de protectie solara (sapca, ochelari de soare, crema de protectie solara etc), haine de tip "fast dry", incaltaminte sport.
Cazarea se poate face la bordul ambarcatiunilor in limita locurilor disponibile (gratuit), la hotelul din Marina LifeHarbour Limanu, sau la pensiunile din zona (Limanu, 2 Mai, Vama Veche, Mangalia)
Nu este necesar... Insctructorii nosti vor tine un curs de safety la bord, iar ambarcatiunile dispun de veste de salvare care se pot purta pe timpul practicii la bord.
OFERA CURSURILE CADOU UNEI PERSOANE DRAGI
Voucher CADOU

OFERA CURSURILE CADOU UNEI PERSOANE DRAGI

300 euro + tva
Cumapara Voucher!
270 euro/pers. + tva

Vino cu 1 sau mai multi prieteni si beneficiati 10% discount introducand codul "GRUP" la inscriere!

Inscrie-te!